Ana Sayfa Politika Ekonomi Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Kültür-Sanat-Turizm Eğitim Sağlık Bilim - Teknoloji Videolar
Doç. Dr. Duran Tok Omicron’a karşı uyardı: “Tedbirsizlik ve aşısızlık büyük risk”
Doç. Dr. Duran Tok Omicron’a karşı uyardı: “Tedbirsizlik ve aşısızlık büyük risk”
Memur-Sen Başkanı Yalçın: “Enflasyon kaynaklı zararlar telafi edilmeli”
Memur-Sen Başkanı Yalçın: “Enflasyon kaynaklı zararlar telafi edilmeli”
BİK Ankara Şube Müdürü Yürekli: “Kurumumuz medyadaki dönüşümde önemli mihenk taşlarından biri”
BİK Ankara Şube Müdürü Yürekli: “Kurumumuz medyadaki dönüşümde önemli mihenk taşlarından biri”
KESK, emekten ve halktan yana bütçe talebi için sahaya inecek
KESK, emekten ve halktan yana bütçe talebi için sahaya inecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'Asgari ücret noktasında bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir neticeyi inşallah açıklamış olacağız.'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Asgari ücret noktasında bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir neticeyi inşallah açıklamış olacağız."
HABERLER>RÖPORTAJ - ÖZEL HABER
6 Ekim 2020 Salı - 10:40

Yerel gazetelerimizin daimi destekçisiyiz

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Genel Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, Basın İlan Kurumu (BİK) Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli ile 9 yerel gazetenin temsilcilerini ağırladı. Toplantıda ABB ile BİK arasında bir protokol yapılarak yerel gazetelere deste

Yerel gazetelerimizin daimi destekçisiyiz

M. UMUT KARAKÜLAH / ANKARA

 

ANKARA Büyükşehir Belediyesi (ABB)  Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Genel Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, Basın İlan Kurumu (BİK) Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli ile 9 yerel gazetenin temsilcilerini ağırladı. Toplantıda ABB ile BİK arasında bir protokol yapılarak yerel gazetelere destek konusunda işbirliğine gidileceğinin altı çizildi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB)  Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Genel Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, başkentteki yerel gazetecilerle buluştu. Toplantıda yerel basının sorunları ele alınırken Büyükşehir Belediyesi’nin yerel gazetelere ve basın emekçilerine ilişkin destek çalışmaları konuşuldu.
Kendisinin de 7 yıl boyunca Ankara’da yerel gazetecilik yaptığını dile getiren Gültekin, “7 sene boyunca aşağı yukarı bu kentte yerel gazetecilik yaptım. Battığım günleri de gördüm, çıktığım günleri de gördüm. Dolayısıyla bu benim mesleğim. Sizlerin sorunlarınızı gayet yakından biliyor ve bunların çözümün noktasında çalışıyoruz” diyerek yerel gazetelere destek olacaklarının altını çizdi.
“MANSUR BAŞKANIMIZIN DESTEĞİYLE HERKESİ KUCAKLAYAN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE ÇALIŞIYORUZ”
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın pandemi nedeni ile toplantıya katılamadığını ancak notlarını aldığını ve Başkana ileteceğini ifade eden Gültekin sözlerine şöyle devam etti; “En çok beraber olduğum, en çok çalıştığım grupla beraberim. Mansur Başkan ile zaman zaman böyle buluşmalar yapıyoruz. Bu buluşmaları daha da sıklaştırmak için çalışmalar yapmaktayız. Daha bir sene olmadan sık sık basınla, yerel gazetelerle buluşan bir başkanlık profili çizmeye çalışmıştık. Buna da devam edeceğiz. Başkanımızın da herkese selamı var. Büyükşehir belediyesi olarak yapabileceğimiz her şeyi not alacağım ben elimizden geleni yapacağız.” 
Belediyecilik anlayışlarında herkesi kucaklamak olduğunu vurgulayan Gültekin şunları söyledi; “Bizim yönetim şu yok hani Başkanımızın yönetim anlayışında başka belediyeler gibi değil. Ankaralıları nasıl kucaklarız, 6 milyon Ankara’lıyı nasıl bir ederiz, nasıl eşit hizmet ederiz biz bunun derdindeyiz. Zaten en büyük seçim vaadimizdi kazanırsak parti rozetini çıkaracağım dedi. Şuanda da bu şekilde devam ediyoruz. Hiç kimseyi ayırmadan devam ediyoruz. Hizmet etme noktasına geldiğimizde kimseyi ayırt etmeksizin herkes bu kentin insanı, bu kentin bir sakini olarak kabul edip hizmet ediyoruz. Böyle bir başkanlık sistemi var Ankara’da ve buna da sonuna kadar devam edeceğiz.”
“TÜM YEREL GAZETELERİN BİZ DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ”
Yaklaşık iki yıldır görevde olduklarını belirten Gültekin siyasete girmediklerini ve hiç bir siyasetçiye cevap vermediklerini ifade etti. Gültekin: “ Yaklaşık 2 yıldır yönetimdeyiz. Olmayan şeyleri olmuş gibi yansıtanlara karşı evet biraz sert açıklama yaptık. Ama onun dışında bir siyasi görüşe cevabımız olmadı. Onun dışında biz bir devlet kurumuyuz millet Başkanımızı layık gördü seçti. Vazifemizde bu millete layık olmak.” dedi. Yerel Basına olan ilgisinin geçmişten geldiğini ifade eden Gültekin 7 sene yerel basında çalıştığını ifade etti. Gültekin: “ Yerel basın deyince ben basına çok ilgiliyim. Çünkü 7 sene boyunca aşağı yukarı bu kentte yerel gazetecilik yaptım. Battığım günleri de gördüm, çıktığım günleri de gördüm. Dolayısıyla bu benim mesleğim. İyi bir alaylı olduğumu düşünüyorum. Babamda benim yerel gazeteci idi. Sarı basın kartı sahibi idi. Biz bir aile geleneği olarak görebilir yerel gazeteciliği bana da onlardan bulaşmış diyelim. Biz yerel gazetelere hatta ilçelerde de işini doğur yapan, tüm yerel gazetelerin biz destekçisi olacağız.” dedi.
“ANKARA’DA İLK KEZ BİR DÖNEMDE METRO BİTİREN OLMAK İSTİYORUZ”
Esenboğa Havalimanı’na yapılması planlanan metro projesinin Ulaştırma Bakanlığı tarafından gerçekleştirileceğini ifade eden Gültekin hafif raylı sistemle Natavega ile Aşti arasına Ankaray yapmayı planladıklarını aktardı. Gültekin: “ Esenboğa metro hattı Ulaştırma Bakanlığı ben yapacağım dedi, dolayısıyla biz oradan çıkmış durumdayız Ulaştırma Bakanlığı’nın hamlesini bekliyoruz. Çünkü orayı kendileri tamamlamak istediler. Bizi ondan ziyade Mamak’ta ki natvega’nın oradaki hafif raylı sistemi yani Ankaray’ı uzatarak bir proje yapmak istiyoruz. İhalesi tamamlandı. İnşallah Ankara’da ilk kez bir dönemde metro bitiren olmak istiyoruz.” dedi.
Başkan Mansur Yavaş’ın kendisinden çok yaptıklarının konuşulmasını istediğini aktaran Gültekin şunları aktardı; “Hizmetin kendisinin konuşulmasını isteyen bir başkanımız var dikkat ederseniz, kendisinin değil de isim olarak. Dikkat ediyorsanız 29 Aralık’tan bu yana hiçbir televizyon, radyo veya internet yayınına katılmadı. Korona virüs sürecinden beri hiçbir yere çıkmıyor. Hep algıyı yönetiyorsunuz diyorlar ya biz algıyı yönetmek için herhangi bir şey yapmadık. Vatandaşın bir teveccühü oldu. Biz sadece işimizi yapıyoruz. Bu bizim görevimiz bu bizim işimiz. Halk bizi zaten bunun için seçti mantığı ile baktığımız için çok fazla televizyonlara çıkmayan ama televizyonları seven, gazetelere çıkmayan ama gazetecilerle arası iyi olan bir başkanımız var. Basın kanallarını iyi kullanmamız gerekiyor. Bunlarda nedir, işte sizler gibi değerli yerel basın gibi ulusal basın gibi yayınlar. Bunlarla da iyi bir süreç sürdürdüğümüzü düşünüyorum ama daha eksiklerimizi var. Eksiklerimizi tamamlamak için aslında bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Biz Yaşamkent’te 3 köprü açtığımızda taksi durağı teşekkür ederiz diye pankart asıyor ama gönülden gelerek yapılan bir şey. Başkanımız o durağı telefonla kendi arıyor lütfen yapmayın diyor. Bunu kaldırırsanız sevinirim diyor ve kalkıyor. Bu bizim zaten görevimiz teşekkür pankartı asılmasına gerek yok.”
Yerel gazetelere desteklerini arttıracaklarını ifade eden Gültekin sadece olumlu haber değil, eleştiren gazetelere de destek olacaklarını gereken ne ise yapılacağını ifade etti. Gültekin: “ Yerel gazetelere gelince açıkçası destek konusunda görevimiz olanı yapacağız. Aslında ilan akışımız çok iyi gidiyordu. En büyük avantajımız ben gerçekten sizleri tanıdığım için orada ne mücadeleler verildiğini bildiğim için destek konusunda iyi başlamıştık ancak Şubat ayı ile zaten borçlu bir belediyede gelirler azalınca giderler birde çoğalınca bu dönemde insanlar evden çıkamıyor gıda ihtiyacı var, bizimde bütçemizin birçoğu gıdaya doğru yönelmek zorunda kalmıştı. Yine tek tek başladık ufak ufak böyle destek vermeye, zaten klasik devlet ihale ilanlarımız çıkıyor ama onun dışında ilanları da biraz gruplara ayırarak işte bir bayramda bir gruba, diğerinde bir gruba en azından şunu göstermek istiyoruz biz yerel gazetelerin yanında olacağız. Bu desteği sürdüreceğiz. Bu sadece özel gün ilanlarında da kalsın istemiyoruz. Bunun için bir kaç aşamadan geçmek gerekiyor. Biraz önce çok güzel bir öneri geldi, özellikle Kızılay’da metroda veya başka bir yer varsa beraber belirleyelim. Bir gazete bankosu kuralım ve oraya ama her gün günlük gazetelerin yenilenecek şekilde koyulması gerekiyor. Gazetelerin isminin duyulacağı, tanınırlığının artacağı yeni bankolar kuralım. Bir de Basın İlan Müdürlüğü bir proje sundu. Daha önce farklı illerde de gerçekleştirilmiş. Basın İlan Kurumu’nun İl Şube Müdürlüğü belediye ile protokol yapmışlar, reklam protokolü yapmışlar ve sabit bir fiyat belirlemişler gazeteler için. O yıl boyunca o reklam geliri garanti olmuş. Bunun üzerine de bir çalışma yapıyoruz şuan eğer seneye ki bütçeleri de ayarlarsak inşallah bununda müjdesini vermiş olalım. Belediye meclisinden de çıkarırsak ki kimsenin karşı çıkacağını düşünmüyorum. Gazetelerin desteklenmesi konusunda sorun çıkacağını zannetmiyorum. Hemen yapabileceğimiz projelerden biride bu.” dedi.
Ankara’da yerel basının daha çok tanınması için kent içinde afiş, billboard ve benzeri yapılması gerekenlere açık olduklarını da belirten Gültekin ortak bir proje geliştirerek buna başlayabileceklerini belirtti. Böylelikle Ankara’da yerel basının daha çok tanınacağı ve destek sağlanacağına inandığını vurgulayan Gültekin: “ İçeriğini de siz belirlerseniz, artık gelip gazeteye bir çekim mi yaparız, yoksa gazeteyi tanıtan afiş mi yaparız bununda konseptini siz belirlerseniz.” şeklinde konuştu.

Etiketler:
 
Sincan’da sokak hayvanları için Acil Müdahale Aracı hizmet veriyor
 
Başkentlilerden “Napoli Gecesi”ne tam not
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Başkentin Yeni Gözdesi: Serenity Ovakent Projesi
Ankara’nın gözde mekanı haline gelen Ovacık’ın en nezih projelerinden ...
Türkiye milli gelir hedefiyle 11 yıl geride kaldı
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak partisinin genel ...
2 bin 474 kişi zorunlu izolasyonda
İÇİŞLERİ Bakan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü İsmail Çataklı, her ay düzenli ...
 
Basın Mensuplarına “Chomar Zırhı”
TÜRKİYE’NİN yerli ve milli yazılımını üreten ve sektördeki yabancı tekelini ...
SPD Başkanı Yıldız: “GAP, Demirel’den sonra öksüz kaldı”
SU Politikaları Derneği (SPD) Başkanı Dursun Yıldız Güneydoğu Anadolu ...
Ders aralarında çocuklar ekran dışı aktivitelere yönlendirilmeli
UZAKTAN online eğitim, çocukların ekran karşısında uzun saatler geçirmelerini ...
 
Sağlık emekçileri döner sermaye için çözüm bekliyor
SAĞLIK-Sen, döner sermaye sisteminde adaletsizlik olduğunu ifade ederek ...
Karaismailoğlu, AUS Strateji Belgesi ve Eylem Planı’nı anlattı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın koordinasyonunda hazırlanan, Akıllı ...
Beypazarı’nın köyleri tehdit altında
BEYPAZARI İlçesi’ne bağlı Doğanyurt Köyü’nde yapılmak istenen “Kalker ...
 
404 Page Not Found
ZAFER GAZETESİ
YAZARLAR
RIZA PEHLİVAN
RIZA PEHLİVAN
Duvarlar
İBRAHİM DUMANAY
İBRAHİM DUMANAY
Yazmak
AHSEN ARAL UYAR
AHSEN ARAL UYAR
Yıllara Yayılmış Tecavüz
MUSTAFA AYDEMİR
MUSTAFA AYDEMİR
Kış Mevsimi
EZGİ KIZILAY
EZGİ KIZILAY
Bitcoin, Türkiye’nin Elektrik Tüketiminin Yüzde 41’i Oranında Enerji Harcıyor
AYHAN DEMİR
AYHAN DEMİR
Pentagon Yeni Bir Ufo Birimi Kuruyor
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
Ana Sayfa Politika Ekonomi Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Kültür-Sanat-Turizm Eğitim Sağlık
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri