Ana Sayfa Politika Ekonomi Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Kültür-Sanat-Turizm Eğitim Sağlık Bilim - Teknoloji Videolar
Duygusal Açlık Nedir? Nasıl Yönetilebilir? 
Duygusal Açlık Nedir? Nasıl Yönetilebilir? 
İmalat sanayinde gazı kısıp frene bastık
İmalat sanayinde gazı kısıp frene bastık
Sağlık emekçileri, gelirleri ve özlük hakları için sahada olacak
Sağlık emekçileri, gelirleri ve özlük hakları için sahada olacak
Kimya sektöründe AR-GE'yi güçlendirecek iş birliği protokolü imzalandı
Kimya sektöründe AR-GE'yi güçlendirecek iş birliği protokolü imzalandı
Sağlıkta acı tablo: 2021’de 316 sağlık çalışanı şiddet kurbanı oldu
Sağlıkta acı tablo: 2021’de 316 sağlık çalışanı şiddet kurbanı oldu
HABERLER>RÖPORTAJ - ÖZEL HABER
27 Ekim 2021 Çarşamba - 09:19

TVF’de Üstündağ yeniden başkan seçildi

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF) 5. Olağan Genel Kurulu’nda gerçekleşen seçim sonucunda, mevcut TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ yeniden başkanlığa seçildi.

TVF’de Üstündağ yeniden başkan seçildi

ALPER ŞAŞMAZ / ANKARA

Genel kurula; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TVF Yönetim Kurulu üyeleri ve delegelerin yanı sıra kulüp yöneticileri, hakemler, antrenörler ile basın mensupları katıldı. Divan Kurulu başkanlığını Cemal Aydın’ın yaptığı genel kurulda faaliyet raporu ve denetleme kurulu raporu oybirliği ile kabul ve ibra edildi. 226 delegenin bulunduğu Genel Kurul’da TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, geçerli oyların 159’unu alarak yeniden başkan seçildi. 5 oy ise geçersiz sayıldı.

“ÇOCUKLARIMIZ VOLEYBOL OYNAMAK İSTİYOR, AİLELERİMİZ ÇOCUKLARINI VOLEYBOLA YÖNLENDİRMEK İSTİYOR”

Genel Kurul’da konuşma yapan Türkiye Voleybol Federasyonu’nun 17’nci başkanı Mehmet Akif Üstündağ şunları söyledi: “Ne mutlu bizlere ki, kanunlar gereği olimpiyat oyunlarından sonra yapılması gereken Olağan Genel Kurulumuzu olimpiyatlara katılmış bir camia olarak düzenliyoruz. 2016 yılında yapılan Olağan Genel Kurul’da verdiğimiz sözleri yerine getirmiş bir kardeşiniz olarak karşınızda olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. O gün yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla hepimiz aynı takımdayız diyerek yola çıkmıştık. Bu ülkenin voleybol sevgisine ve camiasına inanan ben ve arkadaşlarım, işte bu güçle yapabileceklerimizin sınırı olmadığını biliyorduk. Bugün geldiğimiz noktada milli takımların katıldığı her organizasyonda kürsü için mücadele eden, altyapı organizasyonuyla tüm ülkeye yayılan, lisanslı sporcu sayısı her geçen gün artan, kulüpleşmede her geçen gün büyüyen, antrenör ve hakem eğitimlerini sürekli kılmış, sponsorların ilgi odağı haline gelmiş, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan bir federasyonuz. Milli takımlarımızın başarısıyla beraber çocuklarımız voleybol oynamak istiyor, ailelerimiz çocuklarını voleybola yönlendirmek istiyor. Her geçen gün büyüyen ve gelişen Fabrika Voleybol organizasyonumuzla çocuklarımızı voleybol ile buluşturuyoruz. Pandemi koşulları sebebi ile bir süre faaliyetlerine ara vermesine rağmen bugün Fabrika Voleybol organizasyonumuz çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmektedir. Fabrika Voleybol hareketi kapsamında; ülkemizin farklı şehirlerinde birçok mini voleybol şenliği düzenledik. Bu şenliklerde 20 bine yakın çocuğumuzu ve ailesini voleybol ile tanıştırdık. Bir benzeri olmayan ve herkesin örnek gösterdiği TVF Spor Lisemizin daha da gelişmesi ve amacına ulaşması için protokoller imzaladık. Sporcularımızın barınma ve antrenman tesislerini geliştirdik. Voleybolun sadece sponsoru değil paydaşı olan sponsorlarımızla, sporcularımıza karşılıksız burs imkânları sağladık. Buradan söz konusu burs imkanını sağlayan Axa Sigorta ve P&G’ye özellikle teşekkür ederim. Bu proje, Türkiye’de ve avrupada örneği olmayan bir projedir. Bu da çok gurur verici olay.

“KULÜPLERİMİZE SPOR TOTO TEŞKİLATI ÜZERİNDEN GELİR ELDE ETME İMKANI SAĞLADIK”

Nitelikli sporcunun nitelikli antrenörler tarafından yetiştirilebileceği gerçeğinden yola çıkarak, antrenörlerimizin eğitimine büyük önem verdik. Pandemi sürecinde dahi eğitimlerimize ara vermedik; antrenörlerimizin tek bir çatı altında toplanmasını ve ekonomik olarak büyümelerini sağladık. Bir önceki dönemin Milli Eğitim Bakanı’nın daha önce TVF Eğitim Kurulu Başkanı olması dolasıyla göreve geldiği gün, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Voleybol Federasyonu arasında yapılan protokolle antrenör eğitiminde bugüne kadar donatılmamış imkanlar seferber edilmiş, yapılmamış seminerler düzenlenmiştir. Bunun da altını özellikle çizmek istiyorum. 1958’de kurulan Türkiye Voleybol Federasyonu’nda antrenör dernekler bulunmasına rağmen tek bir çatı altında konfederasyon halinde değildi. Göreve geldiğimizdeki ilk isteğimiz buydu ve bunu da hayata geçirdik. Bugün antrenör camiası, Voleybol Federasyonu’nun sağladığı imkanlarla önemli bir gelir sağlamıştır. Bugün herkes evladını gönül rahatlığıyla bize, voleybol ailesine teslim edebilir, ediyor; çünkü biz en az aileleri kadar çocuklarımızı düşünüyoruz. Ayrıca ve önemle belirtmek isterim ki, güçlü kulüp yapılarının bu sistemin en önemli parçası olduğu bilinciyle her zaman kulüplerimizin yanında olduk. Liglerimizin televizyon yayınlarını sürekli hale getirdik. Bilabedel yapılan yayınlar döneminden; yayın geliri elde ettiğimiz döneme geçtik ve bunu şifresiz yayınlarla halkımıza ulaştırdık. Türk voleybolun her daim yanında olan ve karşılaşmaları voleybol severlerle buluşturan yayıncı kuruluşumuz TRT’ye bir kez daha teşekkür ediyorum. Prime time denilen televizyon izlenme oranlarının en yüksek olduğu saat dilimlerinde yayınlanan maçlarımız tüm izleyiciler kategorisinde ilk 3 sırada yer aldı. Değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurarak internet üzerinden maçların yayını ile liglerimizin ve kulüplerimizin dünyanın her yerinden takip edilebilmesini sağladık. Alt liglerimizin ise iddaa programına dahil olması için verdiğimiz mücadelenin karşılığını aldık ve kulüplerimize Spor Toto Teşkilatı üzerinden gelir elde etme imkânı sağladık. Bunun için de Spor Toto Teşkilatı’na çok teşekkür ediyorum.

“SALONLARA SIĞMADIK TAŞTIK”

Kendi öz gelir kalemlerimizden kulüplerimiz lehine vazgeçtik. Bugün farklı kaynaklardan öz gelirini artıran bir noktaya ulaştık. Geçen 5 sene içerisinde kulüplerimize aktardığımız sponsorluk geliri katbekat arttı. Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği konusunda cesur adımlar attık. 2019 Kadınlar Avrupa şampiyonasına ev sahipliği yaptık. Bugüne kadar toplanan en yüksek seyirci sayısına ulaştık. Salonlara sığmadık taştık. Parklarda, bahçelerde dev ekranlar kurulmasını sağlayacak kadar ülkemizi voleybol etrafında birleştirdik. Organizasyon becerimizle Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) başta olmak üzere birçok kuruluştan takdir ve teşekkür aldık. Organizasyon yeteneğimizin sadece ülkemizle sınırlı olmadığını 2020 Olimpiyat Oyunları elemeleri için gittiğimiz Hollanda’da gösterdik. Doğru dinamikleri harekete geçirerek Apeldoorn hikayesi yazdık. Dışişleri Bakanlığımızla iş birliği kurduk, desteklerini aldık, voleybolumuzun gücüne inandık. Hollanda’da takımımıza ev sahibi gibi oynayacağı bir ortam yarattık. Neticesinde Olimpiyat vizesi ile ülkemize döndük. Katıldığımız her organizasyonda madalya için mücadele ediyoruz. A Milli Kadın Voleybol Takımımız ile 2017, 2019 ve 2021 Avrupa şampiyonalarında arka arkaya 3 kez madalya kazandık. Milletler Ligi’nde final oynadık, madalyalar kazandık. A Milli Erkek Voleybol Takımımız arka arkaya 2 kez namağlup Avrupa Altın Ligi şampiyonu oldu. Avrupa şampiyonalarına sürekli katılım gösteriyoruz ve her seferinde daha ileri gidiyoruz. Bugün 1998 yılından bu yana ilk defa dünya şampiyonasına katılma ve olimpiyat elemelerinde oynama hakkı elde ettik. Alt yaş milli takımlarında U23 Kızlar Dünya Şampiyonluğu, U16 Kızlar Avrupa Şampiyonluğu, U19 Kızlar Avrupa Şampiyonluğu, U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası ikinciliği yaşadık. Tüm bu başarılardan çok daha önemlisi voleybol camiası olarak biz bir ateş yaktık. Biz tüm ülkenin sevdiği takımlar yarattık. Voleybolumuzun müsabaka sonuçlarından çok daha büyük bir gücü var. Bu gücün temeli sevgiden, samimiyetten, şeffaflıktan, emekten ve fedakârlıktan geçiyor.

“DAHA ÇOK ÇOCUĞUMUZU VOLEYBOLLA BULUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Başarıda, mutlulukta, geçmişte, gelecekte, mücadelede, ülkemizi, voleybol severleri esasen tüm spor severleri birleştirmek için emek verdik. Biz camiamızın gücüne inandık ve bu dinamikleri harekete geçirmek için çok çalıştık. Bir hikâye yazmak için yola çıkmıştık ve bu hikâyeyi kulüplerimiz, oyuncularımız, hakemlerimiz, antrenörlerimiz, taraftarlarımız hep birlikte yazdık. Bugün Siirt’te köyünde yaşayan çocuklarımız da Gümüşhane’de yaylada çobanlık yapan kızlarımız da voleybol hayalleri kuruyor, Yeter teyzelerimiz, Osman amcalarımız milli takımlarımızı izleme arzusuyla bizlere ulaşıyor. Yaşadığımız bu güzellikler sayesinde kamuoyu ‘’Biz Voleybol Ülkesiyiz’’ diyebiliyor; biz de bu gururu yaşıyoruz. Bizim bu görev döneminde yazdığımız en kıymetli hikâye işte budur. Bu hikâyeyi daha ileri taşımak için yeniden göreve talibiz. Yeniden olimpiyatlara katılmak istiyoruz. Yeniden uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmak; Yeniden ülkemize voleybol heyecanını yaşatmak istiyoruz, daha çok çocuğumuzu voleybolla buluşturmak istiyoruz. Milli takımlarımızı, tüm sporcularımızı, kulüplerimizi, hakemlerimizi, antrenörlerimizi, tüm paydaşlarımızı, camiamızı daha ileri götürmek için; ben ve arkadaşlarım yeniden göreve talibiz ve sizlerin her zamanki kıymetli desteğini yeniden istiyoruz. Bu vesile ile son 5 yıldır bize her türlü çalışmamızda, projemizde, fikrimizde, desteklerini hiç esirgemeyen, altyapı milli takımlarımız dahil neredeyse her maçımızı kimi zaman programını değiştirerek takip eden, bizi makamında çok kere ağırlayan, bizzat ziyaretimize gelerek bizlerle yakın temas eden, vizyonumuzu ve hedeflerimizi büyütmemizi sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a; Voleybol branşının gelişimi adına elinden gelen desteği hissettiren Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve tüm bakanlık yönetici ve personeline; Uluslararası tüm organizasyonlarda, ne zaman ihtiyacımız olsa o anda elini uzatan Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na ve ekibine; Her zaman istişare halinde olarak voleybol sporunun büyümesine destek veren Spor Toto Teşkilat Başkanımız Sayın Bünyamin Bozgeyik ve ekip arkadaşlarına; TRT ailesine; Tüm medya yönetici ve mensuplarına; Daima ekip çalışması ve iş birliği içinde olduğumuz kulüplerimize; Artık aile olduğumuz tüm sponsorlarımıza; Birlikte değer yarattığımız, gece gündüz demeden çalışan Türkiye Voleybol Federasyonu tüm personeline; Yönetim Kurulum ve kendi adıma en içten teşekkürlerimizi sunuyorum.” TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın yönetim kurulu listesi şöyle; “Alper Sedat Aslandaş, Ahmet Göksu, Selahattin Süleymanoğlu, Ayşe Nihan Karaçam Salkaya, Bahar Mert Üçoklar, Suat Baylan, Mustafa Alpaslan, Metin Mengüç, Ersin Yılmaz, Ergün Güler, Yavuz Ölken, Kazım Şahin Gürkan, Bülent Atalar, Ali Osman Özdemir.”

 
Yenimahalle'de daire icradan satılacak
 
Bakan Kurum: “Bakanlık merkez binamızda ayrıştırdığımız atıkları, lisanslı atık toplayıcı kardeşlerimize veriyoruz”
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Ankara Eczacı Odası'ından Meme Kanseri Farkındalık Yürüyüşü
Ankara Eczacı Odası tarafından Dünya Sağlık Örgütü'nün belirlediği “Ekim ...
Davutoğlu: “Siz büyükelçi misiniz aktivist misiniz?”
Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, erken seçim çağrısında bulundu
CHP’li belediyelerden TBB’ye protesto ve suç duyurusu
CHP’li Torun: “CHP’li belediyeler TBB’ye verdiği kaynağın dörtte birini alamadı”
 
Tüketici olmak zor, engelli tüketici olmak daha zor
Bu proje ile engellilerin yaşadığı hak ihlallerine çözüm aranacak
Meme Kanserine ameliyatsız tanı koymak mümkün
Meme Kanserinde meme muayenesi ile erken teşhis hayat kurtarıyor
Bakan Bilgin: “Geçici işçilerimizin sorunlarını çözeceğiz”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, HAK-İŞ Konfederasyonu’nun ...
 
Yılın Basın Fotoğrafları Ödül Töreni’nde Muhteşem Gece
Türkiye Foto Muhabirleri Derneğince (TFMD) organize edilen Yılın Basın ...
“Türkiye Cumhuriyeti, Kıbrıs Türkü’nün ve KKTC’nin her alanda destekçisidir”
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ATO meclis toplantısına katıldı
BİSAM araştırmasına göre 18 yılda açlık sınırı 6.3 kat arttı
Birleşik Metal-İş Sınıf Araştırmaları Merkezi (BİSAM) tarafından hazırlanan ...
 
404 Page Not Found
ZAFER GAZETESİ
YAZARLAR
VELİ KÜÇÜK
VELİ KÜÇÜK
Asgari Ücretle Gelen Zamlar
VOLKAN ÖZTUNA
VOLKAN ÖZTUNA
Çölde Ağaç Dikecek Robot Tasarladı 
YİĞİT CANDEMİR
YİĞİT CANDEMİR
Tanıdık
AYHAN DEMİR
AYHAN DEMİR
KAVANOZ ve KAHVE
BERGÜZAR ÇOPUROĞLU
BERGÜZAR ÇOPUROĞLU
Ne Mutlu Türküm Diyene
RIZA PEHLİVAN
RIZA PEHLİVAN
Çay Deyip Geçmeyin
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
Ana Sayfa Politika Ekonomi Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Kültür-Sanat-Turizm Eğitim Sağlık
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri