Ana Sayfa Politika Ekonomi - İş dunyası Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Kültür-Sanat-Turizm Eğitim Sağlık Bilim - Teknoloji Videolar
Müzisyen Onur Şener'in katil zanlıları adliyeye sevk edildi
Müzisyen Onur Şener'in katil zanlıları adliyeye sevk edildi
Eylül ayının zam şampiyonu ‘üniversite eğitim giderleri’
Eylül ayının zam şampiyonu ‘üniversite eğitim giderleri’
ENAG’a göre yıllık enflasyon yüzde 186
ENAG’a göre yıllık enflasyon yüzde 186
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Şehidin vasiyeti yürekleri dağladı
Şehidin vasiyeti yürekleri dağladı
HABERLER>RÖPORTAJ - ÖZEL HABER
14 Eylül 2020 Pazartesi - 09:30

İşsiz kalan insanlarımız iş aramaktan vazgeçti

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba partisinin genel merkezinde basın açıklamasında bulundu. Pandemi döneminde sokaklarda çalışmak zorunda olan vatandaşların zorluk çektiğine dikkat çeken Ağbaba ekonomi alanında da eleştirilerde bulundu.  

İşsiz kalan insanlarımız iş aramaktan vazgeçti

M. UMUT KARAKÜLAH / ANKARA

 

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba partisinin genel merkezinde basın açıklamasında bulundu. Pandemi döneminde sokaklarda çalışmak zorunda olan vatandaşların zorluk çektiğine dikkat çeken Ağbaba ekonomi alanında da eleştirilerde bulundu.  
Sokaktan geçimini sağlayan vatandaşların durumunu aktarmak için basın mensuplarının karşısına geçen Ağbaba aynı saatlerde açıklanan işsizlik verilerine de göndermede bulundu. Ağbaba “Türkiye’de sokakta geçimini  sağlamaya çalışan yaklaşık altı milyon insanın sorunlarını gündeme getirmek. Ama öncesinde biliyorsunuz işsizlik verileri açıklandı. Perşembenin gelişi aslında çarşambadan belliydi.” dedi. 
“İŞTEN ÇIKARMANIN YASAK OLDUĞU BİR DÖNEMDE İŞSİZLİK ARTIYOR”
 Sokaktan ekmeğini kazananların sorunlarını anlatmak için basın açıklaması gerçekleştiren Ağbaba pandemi nedeni ile açıklamasını genel merkezin önünde açık alanda gerçekleştirdi. Hükümeti eleştiren Ağbaba şunları ifade etti; “Öncelikle bugünkü  basın açıklamamızın konusu Türkiye’de sokakta geçimini  sağlamaya çalışan yaklaşık altı milyon insanın sorunlarını gündeme getirmek. Ama öncesinde biliyorsunuz işsizlik verileri açıklandı. Perşembenin gelişi aslında çarşambadan belliydi. İşsizlik Türkiye’nin en önemli sorunu en önemli konusudur bugün itibariyle. İşten çıkarmanın yasak olduğu bir dönemde işsizlik artıyor.”
     İşsiz kalan insanların iş aramaktan vaz geçtiğini açıklayan Ağbaba sözlerine şöyle devam etti; “20 haziran 2020 yılı haziran döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre 1 milyon 981 bin kişi azalarak 26 milyon 531 bin kişi, istihdam oranı ise %4 azalış ile %42.4’e düşmüştür. İstihdam oranı azalıyor ama işsizlik artıyor. Değerli basın mensupları bu oran Fransa’da %69, İngiltere’de %79, Bulgaristan ve Romanya gibi az gelişmiş ülkelerde bile  %55 ama Türkiye’de oran %42 olarak açıklanıyor. Çalışabilecek her beş kişiden üçü çalışamıyor. Resmi rakamlara göre her dört kişiden biri işsiz.  Ne eğitimde ne istihdamda olanların oranı bir önceki  yılın aynı dönemine göre  %3.1 artarak % 29.3’e yükselmiş durumda.  20-24 yaş arası gençlerin %38.7’si, 25-29 yaş arası gençlerin %40’ı ne eğitimden ne de istihdamdan yararlanabiliyor. İşsizlik artık Türkiye’nin gerçek beka sorunudur. Genç işsizlik oranı %26.1’dir. Maalesef Türkiye’de her üç gençten biri işsizdir, çalışmamaktadır. Yine TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre çalışabilir nüfusun son bir yıldaki artışı 1 milyon 99 bin olduğu halde iş gücüne katılım 2 milyon 134 bin kişi azalmış, insanlar artık iş bulmaktan ümidini kestiği için  iş gücüne dahil olmuyor. Rakamlar ne kadar derin ve içinden çıkılmaz bir hal aldığını hepimize göstermektedir. Maalesef işsizlik Türkiye’de yakıcı olmaya devam ediyor.”
“TÜİK VE SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN RAKAMLAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR”
Ekonomik veriler ile Sağlık Bakanlığı’nın pandemi açıklamalarının aynı tarzda olduğunu ifade eden Ağbaba bu açıklamaların sadece tarihlerinin doğru olduğunu belirtti. Ağbaba: “TÜİK dar tanımlı işsiz sayısını ön plana çıkarıyor.  Ancak asıl işsiz sayısına iş bulma ümidi olmayanlar çalışmaya hazır olanların mevsimlik çalışanların zamana bağlı olarak yetersiz  istihdam edilenlerin  ve yetersiz istihdam edilenlerin eklenmesi gerekiyor. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış işsizlik oranı %13.4. Türkiye tarihinde TÜİK’in açıklamış olduğu en yüksek rakam %13.4’tür. TÜİK bile kendi verileri ile kendini yalanlamaktadır. Maalesef tarihimizde en yüksek olayıyla bu ay karşı karşıyayız. TÜİK’in açıklamış olduğu 4 milyon 101 bin kişi iş bulma ümidi olmayan ama iş aramaya çalışmaya hazır olanların sayısı 4 milyon 575 bin kişi, mevsimlik çalışanlar  103 bin kişi, zamana bağlı olarak yetersiz çalışanın sayısı 1 milyon 415 bin kişi, yetersiz istihdam edilenlerin sayısı 548 bin kişi ile birlikte geniş tanımlı işsiz sayısı tam 10 milyon 742 bindir. Bu da tarihimizdeki en yüksek rakamlarından biri olmaya devam ediyor. Maalesef TÜİK ve Sağlık Bakanlığı’nin açıklamış olduğu verilerin sadece ve sadece tarihleri doğrudur. Maalesef ne TÜİK’in rakamlarına ne de Sağlık Bakanlığı’nın rakamlarına arık kimse inanmıyor. TÜİK açıklamış olduğu rakamlarla adeta mucize yaratmaya devam ediyor.  Her üç gençten biri işsizken, 11 milyon kadın evinde işsizken maalesef TÜİK manipüle ederek rakamları düşük göstermeye çalışıyor. TÜİK’in rakamlarını birkaç katla çarpmak gerekiyor. TÜİK ve Sağlık Bakanlığı açıklamış olduğu rakamlarının sadece tarihleri doğru başka bir doğrulukları yok.” dedi.
 GÖRÜNMEZ EMEKÇİLERLE BİRLİKTEYİZ 
Sokaktan ekmeklerini kazanan vatandaşlarla birlikte açıklama yapan Ağbaba yaşanılan zorlukları açıkladı. Ağbaba: “Bugün Türkiye’nin görünmez emekçileri ile birlikteyiz. Burada ekmeğini alın teri ile kazanan pazarcısından, simitçisine, dondurmacısından, ayakkabı tamircisine, atık toplayıcısından, müzisyenine sokak ekonomisinin en güçlü aktörleri ile sokak satıcıları ile birlikteyiz. Geçtiğimiz yıl genel başkanımız ile birlikte yaptığımız ve Türkiye’nin gündemine getirdiğimiz sokak satıcılarının maalesef sorunları, durumları her geçen gün artarak devam etmektedir.” dedi.
 “MİTİNGLER YAYILMAYI ETKİLEMİYOR DA SAAT 24.00’DAN SONRA MÜZİK Mİ ETKİLİYOR?” 
Pandemi ile mücadele kapsamında saat 24.00’dan sonra müzik yapılmasının yasaklanmasını eleştiren Ağbaba sözlerine şöyle devam etti; “ Şimdi yeni genelge ile tüm pandeminin sorumluluğunu müziğe yıktılar. Saat 24.00’dan sonra müzik yapılası yasaklanınca Türkiye’de koronavirüs bitecek. Mitingler, açılışlar koronavirüsün yayılmasını etkilemiyor ama gece 24.00’dan sonra müzik yayını kesilince herhalde koronavirüs bitecek gibi gözüküyor.” 
“ESNAFIN PANDEMİDEN ÖTÜRÜ ZOR ZAMANLAR GEÇİRİYOR”
Esnafın pandemiden dolayı zor zamanlar geçirdiğini ifade eden Ağbaba şunları aktardı; “İnsanlar sokakta, yolda, iş yerlerinde hastalanıp ölüyorlar. Pandemi de en ağır faturayı esnaflar ve satıcılar ödüyor. Maalesef esnaflar görmezden geliniyor. Bu yılın ilk altı ayında 35 bin 695 iş yeri kapandı. Sadece haziran ayında 7 bin 222 esnaf kepenk kapattı.  Sektörler iş yapamaz hale geldi. Satılık iş yerleri ilan sayısı geçtiğimiz yıla göre %77 artmış durumda.  İktidar hep bir ağızdan Türkiye tırmanışta diyor ama esnaf battıkça batıyor.”  Pandemi döneminde esnafa yardımda bulunması gerektiğini CHP’nin ortaya attığını açıklayan Ağbaba tüm borçların devlet tarafından karşılanmasını istedi. Ağbaba: “Salgın süresinde üç ay boyunca kapalı esnafların birikmiş elektrik, su, doğalgaz faturaları, SSK primleri ve yüklü kredi borçları var ve bunlar da artarak devam ediyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm borçların hepsini devlet karşılasın dedik. Diğer ülkelerde olduğu gibi karşılıksız maddi yardımda bulunsun dedik ve esnafa faizli değil, faizsiz borç verilsin dedik. Maalesef her faizli verilen borç  esnafın yükünü artırmaya  devam ediyor. Yine kira ödemeleri konusunda çağrı yaptık. Ama bu çağrıya da kulak veren kimse olmadı.  Türkiye genelinde 1 milyon 900 bin esnafın durumu iktidarı hiç ilgilendirmiyor. İktidar bir genelge ile 130 bine yakın kahve-kıraathane ve çay ocağı işletmesini kapatıyor ama bu işletmelerden ekmek yiyen yüzbinlerce insanın sesini duymuyor, biz de buradan Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu insanların sesini duyun diyoruz.  Yine okul dönemi başlıyor. Yirmi bin kitap ve kırtasiyeci kepenk kapatıyor duyan yok. Yirmi bin tane evine ekmek götüren kitap ve kırtasiyecinin sesini duy diyoruz.  Devlet okulları, özel okullar, üniversite yurtları olmak üzere en az üç yüz bin okul kantininde ekmek yiyen insanlar aç gidecek evlerine, aç yatacaklar ve onların da sesini duy diyoruz. Okullara servis yapan 200 bin tane okul servisçisi kontak kapatıyor, bunların da sesinin duyulması gerekiyor. Şu an sayıları milyonları bulan esnaf ve çalışanları kredi borcuyla, döviz baskısıyla, ekmek kaygısıyla güvencesiz , geleceksiz bir şekilde hayatta durmaya çalışıyor. Salgın süresince herkesten çok fazla bedeli ve acıyı sokak ekonomisinden geçimini sağlayan insanlar çekti. Bakın Türkiye’de 500 bin pazarcı, 500 bin kağıt toplayıcı, 30 bin simitçi, 10 bin çiçekçi, mısırcı, kestaneci, ayakkabı boyacısı, sokak müzisyeni, bir milyon ev kadını, bir milyon el işçisi, toplam altı milyon esnaf var ama iktidarda bunların sesini duyan bir tek kimse yok. Ülkemizde toplam altı milyon istihdam sağlıyor bu insanlar. Devlete yükleri yok, kimseye yükleri  yok ve günlük bir milyar, ortalama yıllık 200 milyar Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor ama bir tek kuruş sokaktan geçimini sağlayan insanlara  katkıda bulunabilmiş değil şu dakikaya kadar.  Sadece CHP’li belediyeler zaman zaman bu insanlara yardım ediyor.” dedi. 
“AÇLIK SINIRI 2 BİN 384, YOKSULLUK 7 BİN 765 LİRA” 
Türk-İş tarafından 4 kişilik bir ailenin ortalama giderlerinin açıklandığını belirten Ağbaba bu rakamlar üzerinden hükümeti eleştirdi. Ağbaba: “Türk-İş rakamlarına göre açlık sınırı 2 bin 384, yoksulluk 7 bin 765. Dört kişilik bir ailenin bir aylık kahvaltı masrafı için  en az 540 TL lazım. Markette peynire maalesef alarm takılan bir dönem yaşıyoruz.  Çocuğun okul masrafını, kırtasiye masrafını kim ödeyecek. Kaynak bulunmasına rağmen %15 doğalgaz zammını nasıl karşılayacak, kira masraflarını, temel gıda masraflarını, çocuklarının süt parasını kim karşılayacak belli değil. Tekrar haykırıyoruz, altı milyon insan evlerine ekmek getiremiyorlar ve altı milyon emekçi şu anda açlıkla karşı karşıya. Pandeminin başladığı dönemden bugüne kadar  maalesef sokakta çalışan insanlara bir tek kuruş yardım yapılmamış ve bu insanlar açlığa mahkum edilmiştir. Bu insanların devlete yükü yok, bu insanlar güvencesiz sokakta çalışmaya devam ediyor.  İktidardan hiç kimse seyyar satıcının, sokak çalışanının, esnafın sesini duymuyor. Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı bir genelge ile yeni bir çözüm sunmadan yasaklar getirildi. Salgının yayılmasının suçunu müziğe attılar. 2 bin 716 bar işletmesi, 8 bin 470 çalgılı müzik lokanta ve kafe esnafının nasıl geçineceğini hiç düşünmemektedir.  Yaklaşık  11 bin tane düğün salonu kapatılmış, o insanlar geçimini nasıl sağlayacak kimse düşünmüyor. Biz bu süreçte pandemiyle ilgili esnafa verilen her  türlü desteği iktidar tarafından verilecek her türlü desteği desteklediğimizi söylüyoruz.  Ama insanları açlıkla karşı karşıya bırakırken de bu duruma sessiz kalmayacağımızı söylemek istiyorum.” dedi.
 “SES SANATÇISI SADIK ERTMEN: MÜZİSYENLERE VE SANATÇILARA DEVLET DESTEĞİ VERİLSİN”
Veli Ağbaba konuşmasının ardından sokak emekçilerine söz verdi. Ses sanatçısı Sadık Ertmen yaşadıkları mağduriyeti anlattı. Ertmen: “Hem nefesli sazlar icracısıyım hem de Türk Halk Müziği ses sanatçısıyım. Mağduriyetimizi buradan dile getirmek istiyoruz. Sayın Genel Başkan Yardımcımıza da çok teşekkür ediyoruz bize bu fırsatı tanıdığı için. Bizler geçimini müzikle sağlayan insanlarız.  Şu an Türkiye’de birçok müzisyen ve sanatçı aç diyebileceğimiz kadar mağdurlar. Hiçbir şekilde devlet desteği görmüyoruz. Herkesin evinde çoluğu çocuğu, kredisi, ev kirası, elektriği, suyu, telefonu gibi birçok mağduriyeti var. Müzisyenlere ve sanatçılara hiçbir şekilde destek verilmiyor.  Biz devletimizden bizlere ve bizim gibi mağdur olan tüm emekçilere sokak müzisyenlerine olsun sanatçılarımıza, iş yeri sahiplerine, mekanlara, eğlence merkezinde emek veren tüm çalışanlara destek verilmesini istiyoruz. Devletimizin  bize sahip çıkmasını istiyoruz.  Biz dört ay bu işten ekmek yiyoruz, düğünlerden, konserlerden, festivallerden . Yazın da bu yasaklar çıkınca bütün işlerimiz iptal oldu. Benim gibi birçok müzisyen ve sanatçı arkadaşımız çok mağdur.” dedi. 
Koronavirüsün ciddi bir vaka olduğunu ifade eden Ertmen parasız kalmak ile ölmek arasında kaldıklarını ifade etti. Ertmen: “Bugün seyyar satıcı dendiğinde herkes yanlış gözle bakıyor. Bugün ekmeğini evinden sokaklara götüren bizlere devlet diyor ki evde kal korona virüs var. Evet ciddi bir hastalık var. Ama bize bakmadan, sosyal güvencemiz olmadan, evimize ekmek götürmeden nasıl evde kalalım. Burada evde kal dese açlıktan öleceğiz, sokağa çıksak korona virüsten öleceğiz. Ama bugün 6,5 milyon  seyyar satıcı dışarda, sokaklarda evine ekmek götüren kimseyi hiçbir şekilde devletimiz görmüyor. Biz seyyar satıcılar ekmeğimizi sokaklarda kazanıyoruz.  Sağlık Bakanımız, devletimiz tamamımıza evde kal diyor. Evde kaldığımız sürece ailemize sosyal güvencemiz, gelirimiz bunları devlet karşılayacak mı? Peki evde kaldığımız sürece açlıktan öleceğiz. Sokaklarda gerçekten ekmeğini götüren insanlara devletimiz bugüne kadar bizlere ne yaptı?” dedi.
 PAZAR ESNAFI OLAN YASİN AKDURSUN: “ESNAF OLARAK ÇOK MAĞDURUZ”
Ankara’da Pazar esnafı olan Yasin Akdursun ise esnaf olarak çok mağdur olduklarını açıkladı. Akdursun: “Sebze meyve satıyorum.  Bir milyon liraya domates sattığımız halde hep geliyorlar yok ekonomi yok niye pahalı, v.s. yerinde alıyoruz bir milyon lira pazardan alıyoruz 1,5 milyon liraya satıyoruz. Mağduruz. Esnaf olarak çok mağduruz. Mazot pahalı, sigortalarımızı yatıramıyoruz, arabamızın muayenesini bile yapamıyoruz. İşimiz bozuk.  Devlet bize destek sağlamıyor. Bir kere ilk sokağa çıkma yasağında malım vardı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a malımı aldılar. CHP’li belediyelerden yardımımızı görüyoruz.” dedi. 
KAĞITÇI MEHMET GÖÇER: “DEVLETİMİZ BİZE SAHİP ÇIKSIN” 
Geri dönüşüm işinden para kazanan Mehmet Göçer ise devletin herhangi bir destek vermediğini ifade etti. Göçer: “Sokakta çalışarak ekmeğini kazanan bir insanım. Pandemi döneminde bu geçen zaman içerisinde devlet herhangi bir destek vermedi. Evde kal diyorlar. Evde kalalım, elektriğimiz, suyumuz, çocuklarımızın masrafı ve mutfağımızın masrafını kimler karşılayacak? Bir de bu sıfır atık projesinde çıkan yeni yasada geri dönüşümcülerle ilgili lehine herhangi bir satır veya bir paragraf yok. Hep bizim aleyhimize. Firmalara ve lisanslı firmalara onların lehine çıkan yasalar var. Bizimle ilgili tek bir satır yok. Ayrıca biz ekonomiye katkı sağlıyoruz. Biz diyoruz ki devletimiz bize sahip çıksın. Devletimiz bizi yasalaştırsın. Biz kimseden bağış, para yardımı istemiyoruz. Sokaklarımızı bize serbest etsinler, biz kendi işimizi, kendi ekmeğimizi kazanırız. Biz diyoruz ki devlet bizi kucaklasın. Bize birer tane yaka kartı verilsin. Yerel yönetimlere devlet tarafından emir verilse denilse ki; ‘bu sokak işçilerini istihdam edin’ denilse, birer yaka kartı ile sokaklarda serbestçe işimizi yaparız. Devlete ve millete yük olmadan rahatlıkla çoluk çocuğumuzu besleriz. Ama bu pandemi döneminde devletin bize zerre kadar herhangi bir yardımı olmadı. Sadece Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bu pandemi döneminde iki ay boyunca mutfak, sabah kahvaltı, akşamüstü de sıcak yemek olmak üzere bize iki ay boyunca yemek verdiler. Sağ olsunlar, müteşekkiriz. Bunları unutmuyoruz. Biz Türk milletiyiz. Bize bir adım gelene biz yetmiş adım gideriz. Bize bir şeker verene biz arkasından koşarak gideriz. Biz iyiliği de iyi biliriz kötülüğü de iyi biliriz. Biz yapılan her şeyin farkındayız. Biz okumadık, bir mertebeye gelemedik diye bir şey de bilmiyoruz anlamına gelmez. Bizim de büyüklerimizden edindiğimiz tecrübelerimiz var. Biz bunlara dayanarak bir şeyler biliyoruz. Devletimiz bize sahip çıksın. Bu Korona virüs döneminde sokak çalışanlarına, müzisyenlere, geri dönüşümcülerine, kağıt toplayıcılarına, hurdacısına, davulcusuna herkese sahip çıksın. Bundan başka gidecek devletimiz yok. Biz istiyoruz ki devletimiz bizi kucaklasın, kayıt dışı ekonomiyi de Kayıt altına alsın istiyoruz. Biz resmileşirsek ekonomiye fatura ve fiş karşılığında ekonomiye büyük bir katkımız olur. Bu da büyük bir güçtür, devletimize bir faydamız olur. Eğer mesajımı verebildiysem ne mutlu bana. Bana bu fırsatı veren siz değerli basın mensuplarının karşısında söylediklerimizi eğer siz de bunları yetkili yerlere ulaştırırsanız size çok minnettar oluruz, müteşekkir oluruz.” dedi. 
Sokak emekçilerinin konuşmalarının ardından tekrar söz alan Ağbaba hükümete tavsiyelerde bulundu. Ağbaba: “Pandemi döneminde prim borçları ile oluşan maliyete son verilsin. Esnafımıza faizle kredi değil, karşılıksız nakit destek sağlansın. İşyeri kira ödemelerindeki stopaj ve esnaftan alınan ilan ve reklam vergisi kaldırılsın. Esnafa ama özellikle sokak esnafına acilen sosyal ve yardım nakdi destek sağlansın. Gelir kaybı yaşayan esnaflar için özel önlem yardım paketleri açıklansın. Çin’de, Amerika’da bir çok ülkede sokak ekonomisiyle ilgili tedbirler var, onlar hayata geçirilsin. Yine zincir marketlerin esnaf karşısındaki haksız rekabetini önleyici tedbirler alınsın. Kayıt dışı olan milyonlarca küçük ve seyyar esnaf için acilen teşvik ve kredi fonları oluşturulsun. Orantısız idari para cezaları makul seviyeye çekilsin.  Almanya’da, diğer ülkelerde esnafa yapılan uygulamalar belli, yapılan yardımlar belli. Almanya’da açıklanan 750 milyon Euro’luk paketin 50 milyon Euro’su çalışana ve küçük esnaf için de 9 bin Euro karşılıksız para ödeniyor.  Amerika aynı şekilde. İspanya Hükümeti esnafa yıllık 3 milyon Euro tutarında tam gelir paketi desteklemiş durumda. Türkiye’de ise maalesef açıklanan 15 milyon TL'lik yardım paketin önceliği şirketlere, müteahhitlere ve Kobilere gitmiş durumda.” dedi.

Etiketler:
 
Ankaragücü evinde yenildi
 
Ceza infaz kurumlarında korona virüse “HES kodlu” önlem
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
“Sepsisi önlemek ellerinizde”
Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Cinel, sepsisin enfeksiyona ...
Öz Büro-İş Sendikası’nda “Olağanüstü Genel Kurul” talebi
ÖZ Büro İş Sendikası Genel Denetleme Kurulu Üyesi Samsun İl Başkanı Üzeyir ...
LÖSEV’den 81 bin haneye “et”
2019 Kurban Bayramı’ndan bu yana 27 bin haneye et ve et ürünleri ulaştıran ...
 
İşsizlik ve hayat pahalılığı vatandaşımızı ezip geçiyor
CUMHURİYET Halk Partisi(CHP) Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, ...
TÜSİAV Başkanı Sarıtoprak’tan salgın sürecinde örnek davranış
SİVİL Toplum Kuruluşlarının duayen öncüsü, Türk Sanayici ve İş Adamları ...
Umutların bittiği bir dönemde umut olduk
Geçtiğimiz günlerde toplu istifa ile gündeme gelen Gelecek Partisi’nin ...
 
Ankara Balıkesirliler Derneği, Balıkesir’in kurtuluşunu Anıtkabir’de kutladı
BAŞKENT Ankara’da faaliyetlerini başarıyla sürdüren Ankara Balıkesirliler ...
“Dijitalleşen firmalar gelecekte bir adım önde”
Korana’dan sonra dünyanın yeni bir eğitim, sağlık, gelir dağılımı ve silahsızlanma ...
Kültür Sanat Sen: “Sanatsal faaliyetler bir süreliğine durdurulmalıdır”
KÜLTÜR Sanat Sen, sanat kurumlarındaki koronavirüs durumunu değerlendiren bir açıklama yaptı. 
 
404 Page Not Found
ZAFER GAZETESİ
YAZARLAR
AYHAN DEMİR
AYHAN DEMİR
Gluten Hassasiyeti 
MELEHAT BAL
MELEHAT BAL
Annemin Özlü Sözleri
VOLKAN ÖZTUNA
VOLKAN ÖZTUNA
James Webb Teleskobu Neptün’ün Halkalı Fotoğrafını Çekti
VELİ KÜÇÜK
VELİ KÜÇÜK
Sosyal Konut Projesi’nin Temeli 25 Ekim’de Atılacak
YİĞİT CANDEMİR
YİĞİT CANDEMİR
Bir Kuş Uçur Geceye
Prof. Dr. TAYFUN GÜNGÖR
Prof. Dr. TAYFUN GÜNGÖR
Aile Planlaması
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
Ana Sayfa Politika Ekonomi - İş dunyası Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Kültür-Sanat-Turizm Eğitim Sağlık
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri