Ana Sayfa Politika Ekonomi Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Kültür-Sanat-Turizm Eğitim Sağlık Bilim - Teknoloji Videolar
Sağlık çalışanları 31 Aralık'a kadar toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak
Sağlık çalışanları 31 Aralık'a kadar toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak
Erdoğan: “Yeni hedefimiz ticaret hacmimizi 200 milyon dolar seviyesine taşımak, ikinci etapta bunu 500 milyon dolara ulaştırmak'
Erdoğan: “Yeni hedefimiz ticaret hacmimizi 200 milyon dolar seviyesine taşımak, ikinci etapta bunu 500 milyon dolara ulaştırmak"
Prof. Dr. Karatepe: “Doğru teknik ve ilkeleri kullanarak şehirleri kurmamız gerekiyor”
Prof. Dr. Karatepe: “Doğru teknik ve ilkeleri kullanarak şehirleri kurmamız gerekiyor”
CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan iktidara “Kara Kış Fonu” kurma çağrısı
CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan iktidara “Kara Kış Fonu” kurma çağrısı
ATO: “İlliyet bağı olmadan COVID-19 meslek hastalığı sayılmalı”
ATO: “İlliyet bağı olmadan COVID-19 meslek hastalığı sayılmalı”
HABERLER>RÖPORTAJ - ÖZEL HABER
7 Şubat 2020 Cuma - 10:24

İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu : “Kurtarma çalışmalarında bir ordu disiplini lazımdır”

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, 6 Şubat 2020 tarihinde partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu : “Kurtarma çalışmalarında bir ordu disiplini lazımdır”

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, 6 Şubat 2020 tarihinde partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ağıralioğlu, afetlerin her zaman yaşanabileceğini, böyle durumlarda devlet olmanın ciddiyetiyle ve millet olmanın sorumluluğuyla meselede herkesin üzerine düşeni yapmasının, ihmallerin ise mutlaka çok iyi değerlendirilmesi gerektiğinin üzerinde durdu.  Ağıralioğlu; “Devlet ciddiyetinin ordu ciddiyet iletişimi ile birleşmiş bir kurtarma iradesinin, ordu'nun içerisinde de hazır hale getirilmesi lazımdır. Ordumuzun içerisinden bir sayının, belki bir topluluğun bu tür afetlerde profesyonel, dünyanın en iyi yetiştirilmiş kurtarma iradesi organizasyonu haline getirilmesi lazımdır. Dolayısıyla afetlerden sonra kurtarma çalışmalarında bir ordu disiplini lazımdır. Bedelli askerlik yapacak olan askerlere kısa dönemde bu eğitim verilerek bir zinde kuvvet haline getirilebilir.” dedi. 
“ÜLKEMİZ KÖTÜ GÜNLERDEN GEÇİYOR”
Son günlerde art arda yaşadığımız felaketler sebebiyle milletçe hüzne boğulduklarını ve derin bir üzüntü içerisinde olduklarını ifade eden Ağıralioğlu açıklamasına tüm yaşanan hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Cumhurbaşkanının çığ altında vefat eden 38 vatandaşımıza ve kurtarılmayı bekleyen onlarca insanımıza rağmen Kırıkkale mitinginde siyaset konuşmaya devam etmesini doğru bulmadıklarını belirten Ağıralioğlu; “Bu açıdan Van'da çığ altında kalan, devlet adabıdır, devlet adamlığıdır, nezakettir, zarafettir, görgüdür, ahlâktır, devlet-millet şuurudur, diğerkâmlıktır, insanlıktır. Yazık olmuştur. Türk Yurdu bu yönetim üslûbunu asla hak etmemektedir. Vefat eden insanlarımıza ve yaşanan acılara hürmeten bu hatırlatmalarda bulunmakla iktifa ediyoruz.” dedi. Ağıralioğlu; “Devlet adamları fakir ölmelidirler ki, idare ettikleri milletler zengin ve mesut olsunlar." sözüyle siyasetçilerin yürümesi gereken dosdoğru rotayı ihtar eden; milletinin derdiyle hemdert olan siyasetçilerin ve siyaset anlayışının numune-i timsâli olan; şuurlu, vicdanlı ve örnek devlet adamlığıyla, milletimizin hep hayırla yâd ettiği merhum Adnan Kahveci’yi de vefat yıl dönümünde rahmetle ve minnetle anarak konuşmasına devam etti. 
“BÖLGENİN HUZURU VE SÜKÛNU, TAM MANASIYLA TESİS EDİLİNCEYE DEĞİN DE GERİ ADIM ATMAYIZ”
İdlib’de yaşanan hain saldırıyla birlikte, Astana Süreci, Soçi Mutabakatı ve Güvenli Bölge derken gelinen noktanın vahametinden derin bir endişe duyduklarını dile getiren Ağıralioğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün görülmektedir ki daha önce düşmüş olduğumuz şerhler ve itirazlarımız, maalesef yersiz kaygıların sonucu değilmiş. Ayrıca, uyarılarımızda bizi hiç haksız çıkarmayan hükûmetin tüm bu menfi siciline rağmen vatan mevzu bahis olduğundan şartsız destek sunduğumuz Barış Pınarı Operasyonu’ndan aniden ve izahsız bir şekilde dönülmüş olması da bugünleri yaşamamıza sebep olan bir başka hatadır. O gün de söylemiştik, bugün de tekrar edelim. Biz, bölgedeki güven ve huzurumuzu temin etmek için hiçbir fedakârlıktan ve atılımdan geri durmayız. Bölgenin huzuru ve sükûnu, tam manasıyla tesis edilinceye değin de geri adım atmayız. Peki, biz, “yarım bırakılan” Barış Pınarı Operasyonu ile bunu sağlayabildik mi? Eğer ki hükûmet sağladığımızı iddia ediyorsa, “ateşkes sahasından” ana kuzularının bayrağa sarılı tabutları neden geliyor? Hükûmetin evvelen cevaplaması gereken soru budur.
“BİZİM GÜTTÜĞÜMÜZ YEGÂNE MENFAAT TÜRK DEVLETİ’NİN VE TÜRK MİLLETİ’NİN PAYİDAR KALMASIDIR”
Şu husus da iyi bilinmelidir ki, bizim meşru haklarımızdan feragat edeceğimiz toplu iğne başı kadar bir yer yoktur. Ve hiçbir vatan evladımızın tek tırnağının dahi incinmesine gönlümüz razı gelmez. Bu hassasiyetlerimizin rağmına atılacak her adımın da karşısındayız. Bilerek veyahut bilmeyerek, sonucunu tahmin ederek veya etmeyerek böylesi bir kabul edilmezliğe sebep olunduğunda ise tepkimiz, milletimizin menfaatleri lehinedir. Bugün coğrafyamızda, yerleri olmamasına rağmen, Amerika Birleşik Devletleri var, Rusya var, İngiltere var, Fransa var ve neredeyse birçok Avrupa Devletleri var. Biz ise kadim değerlerimiz, bağlarımız ve iddialarımız ile buradayız ve burada kalmaya da devam edeceğiz. Ne Amerika’nın bölgemiz ve dünya üzerindeki planları ne de Rusya’nın bölgesel ve küresel çıkarları umurumuzdadır. Bizim güttüğümüz yegâne menfaat Türk Devleti’nin ve Türk Milleti’nin payidar kalmasıdır. Buradan hareketle Türk Devleti’nin kararlılığı bütün ciddiyetiyle sahada gösterilmelidir. Delinen bir başka antlaşmanın, tutulmayan bir başka sözün ardından Tayyip Bey, lütuf buyurmuş, Esad rejimine şubat sonuna kadar süre vermiştir. Yetmemiş, aksi takdirde Türkiye gereğini yapacaktır diye de eklemiştir. Biz söylemekten yorulmayacağız fakat hâlâ söylüyor olmaktan da ar ediyoruz. Konuşarak yürüyeceğimiz yol bitmiştir. Ardından yaptırım getirmeyen her uyarı, caydırıcılığı olmayan her tehdit, hanemize utanç ve saygınlık kaybı olarak dönmektedir. Sayın Cumhurbaşkanı iç siyasette kullandığı ve kendisine göre başarılı olan argümanları dış siyasette de kullanmaya heves etmektedir. Lakin buradan doğacak zarar yalnız kendisine değil bütün bir Türk Milleti’ne mâl olmaktadır.
“TAYYİP BEY’İN “UKRAYNA HAMLESİ”NE İYİ PARTİ OLARAK TEMKİNLİ YAKLAŞMAK DURUMUNDAYIZ”
Ak Parti iktidarı bilmelidir ki: Amerika’ya kızınca Rusya’ya doğru, Rusya’ya kızınca Amerika’ya doğru yelken açmak, “dengeli dış politika” değildir. En az hamaset kadar tehlikelidir. Bu açıdan Tayyip Bey’in “Ukrayna hamlesi”ne İYİ Parti olarak temkinli yaklaşmak durumundayız. BM konuşmalarında ve her yerde -Doğu Türkistan ile birlikte- unutulan Kırım’ın, nihayet akla gelmesini ihtiyatlı bir şekilde izleyeceğiz. Çünkü, biz bu yapılanları Suriye’den de hatırlıyoruz. Kırım gibi kalbimizin attığı bir yer ile alakalı mütereddit duruşumuzun yegâne sebebi, hükûmetin malum sicilidir. Coğrafyamızın mecburiyetleri, güvenlik bürokrasisinin uzun zamandır dikkat çektiği “İdlib gerçeği”, Türkiye’yi Suriye’de bütün seçeneklerin masada olduğu bir çözüme mecbur bırakmaktadır. Suriye’de ve son dönemde İdlib’de sürüklendiğimiz durum, İdlib kaynaklı göç dalgası ve beraberinde ülkemizde beş milyon Suriye’li misafir meselesi memleketimiz için artık tehir edilemeyecek kadar elzem bir meseledir. Ortadoğu’daki bu “emperyal satranç” artık behemehal “lehimize” neticelendirilmelidir. İYİ Parti olarak, Suriye’de hükûmetin atacağı doğru ve makul adımları tereddütsüz destekleyeceğimizi, yanlış ve mahzurlu adımlarda da bütün gücümüzle hükûmetin karşısında olacağımızı kamuoyuna da tekraren bildiriyoruz” 
“BELEDİYE OTOBÜSLERİ İLE YARALI KURTARMAK NEDİR?”
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ağıralioğlu, bugün Sabihagökçen Havaalanında yoldan çıkan uçak ile ilgili görüşlerinin sorulması üzerine, “Uzmanların ittifak ettiği değerlendirmeler içerisinde gördüm, hem kule hem Pilotaj hatası gibi. Kurtarmadaki rezaleti de görüntülerden fark ettiğimiz için söylüyorum belediye otobüsleri ile yaralı kurtarmak nedir? Kurtarma bölgesine intikal etmek için özel harekatımız yola çıkıyor havaalanın içinde bir çukura düşüyorlar 2'si 5 yaralımız var. Kaza bir değerlendirilecek, kazadan sonraki arama-kurtarma ciddiyetsizlik, tedbirsizlik, hazırlıksız, yetersizlik bunlarla ilgili artık paçalarından akmaya başlayan bir tecrübesizlik var. Kabul edilebilir şeyler değil bunlar” yorumunu yaptı.

 
Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar: “Kartlı ön ödemeli sayaç kullanan aboneler cezalandırılıyor”
 
Turistik Doğu Ekspresinde ‘AB - Türkiye İşbirliği’ temalı toplantı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar: “Kartlı ön ödemeli sayaç kullanan aboneler cezalandırılıyor”
TÜKETİCİ Hakları Derneği, Başkentgaz tarafından uygulanan peşin alınan ...
Su Politikaları Derneği 2019 Faaliyet Raporu’nu yayınladı
SU Politikaları Derneği (SPD) 2019 yılına ilişkin faaliyet raporunu yayınladı. ...
SEDEC Fuarı ile binlerce firma potansiyel müşterisi ve tedarikçisiyle buluşacak
TÜRKİYE’NİN ilk sınır ve ana yurt güvenliği temalarıyla gerçekleştirilecek ...
 
Kanser taramaları KETEM’lerde veya aile hekimlerinde ücretsiz olarak yaptırılabiliyor
SAĞLIK Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü (SGGM) ile Dünya ...
HİZMET-İŞ Sendikası depremzedelere “yardım tırı” gönderdi
HAK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı HİZMET-İŞ Sendikası’nın Ankara 2 no’lu ...
Murat Ertan’dan AHİD üyelerine “Algı Yönetimi” konulu seminer
EĞİTİM Bilimleri ve Davranış Bilimleri Uzmanı Murat Ertan, Ankaralılar ...
 
“Tütün ve alkol kullanımı tüm kanser ölümlerinin yüzde 27’sinden sorumludur”
TÜRK Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği, 4 Şubat Dünya Kanser Günü ...
TGC 61. Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ne başvurular başladı
13 Mart 2020 Cuma günü başvuruların son bulacağı ödüller; Basın, Televizyon-Radyo ...
Başkentte ‘Elektrikli Scooter’ dönemi
MİKROMOBİLİTE kavramıyla scooter kullanımını farklı bir boyuta taşıyan ...
 
404 Page Not Found
ZAFER GAZETESİ
YAZARLAR
BERGÜZAR ÇOPUROĞLU
BERGÜZAR ÇOPUROĞLU
Ona Öğret
AYHAN DEMİR
AYHAN DEMİR
Yeşil Dönüşüm Projesi Olan Genç Girişimcilere 200 Bin TL’lik Hibe Desteği
İBRAHİM DUMANAY
İBRAHİM DUMANAY
Okumak
DENİZ DİNÇER
DENİZ DİNÇER
CSI
AHSEN ARAL UYAR
AHSEN ARAL UYAR
Burası Arabistan Değil Beyler
MUSTAFA AYDEMİR
MUSTAFA AYDEMİR
Tarım ve Atatürk (3)
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
Ana Sayfa Politika Ekonomi Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Kültür-Sanat-Turizm Eğitim Sağlık
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri