Ana Sayfa Politika Ekonomi Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Kültür-Sanat-Turizm Eğitim Sağlık Bilim - Teknoloji Videolar
2017 model Mercedes-Benz icradan satışa çıkarıldı
2017 model Mercedes-Benz icradan satışa çıkarıldı
“Personel taşıma hizmeti” için ihale açıldı
“Personel taşıma hizmeti” için ihale açıldı
TED Üniversitesi 4 öğretim görevlisi alacak
TED Üniversitesi 4 öğretim görevlisi alacak
HES’İMİZİ DUYAN VAR MI?
HES’İMİZİ DUYAN VAR MI?
Temiz Hava Hakkı Platformu’na göre hava kirliliğini azaltacak 10 şart
Temiz Hava Hakkı Platformu’na göre hava kirliliğini azaltacak 10 şart
HABERLER>RÖPORTAJ - ÖZEL HABER
13 Aralık 2019 Cuma - 11:09

Çoban Ateşi Hareketi Sakarya’dan alevleniyor

GEÇTİĞİMİZ Eylül ayında Afyonkarahisar’da yaptığı çalıştayda partileşme kararı alan Çoban Ateşi Hareketinin öncüsü Rifat Serdaroğlu, 15 Aralık 2019 Pazar günü bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve hareket mensupları ile buluşmak üzere Sakarya’ya gidiyor.

Çoban Ateşi Hareketi Sakarya’dan alevleniyor

GEÇTİĞİMİZ Eylül ayında Afyonkarahisar’da yaptığı çalıştayda partileşme kararı alan Çoban Ateşi Hareketinin öncüsü Rifat Serdaroğlu, 15 Aralık 2019 Pazar günü bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve hareket mensupları ile buluşmak üzere Sakarya’ya gidiyor.
Çoban Ateşi Hareketi’nin tüm yurt çapında alevlenmeye başladığı şu günlerde bu hareketin önde gelen isimlerinden olan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in danışmanlarından siyaset bilimci Burhanettin Şen ve Ankaralı gazeteci meslektaşımız Onur Dedeoğlu gazetemizde misafir oldu.
Öncelikle Çoban Ateşi Hareketi’nin bir halk ve özgürlük hareketi olduğunu vurgulayan Burhanettin Şen, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten bugüne kadar gelinen siyasi tarihimize ışık tutacak çok önemli açıklamalarda bulundu. 
“ANAYASA’NIN İLK 6 MADDESİNE SADAKATTEN ŞAŞMADAN, TÜRKİYE CUMHUTİYETİ DEVLET İLKELERİ İLE ÇOBAN ATEŞLERİNİ YAKIYORUZ RİFAT SERDAROĞLU GİBİ”
Burhanettin Şen; Atatürk’ten sonraki siyasal süreci çok iyi bir şekilde analiz eden; İsmet İnönü, Celal Bayar, Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Turgut Özal, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller gibi birçok cumhurbaşkanı, başbakan ve siyasetçinin çok yakınında olan, çok özel olaylara şahit olan bir siyaset bilimci. 
Her dönem siyaset sahnesine farklı kişilerin geldiğini ancak bu kişilerin sözleri ve vaatlerinden çok halkı anlayıp onlarla bütünleşebilenlerin ayakta durabildiğine dikkati çeken Şen, 1991 seçimlerinde çok büyük bir çıkış yaparak milleti tam olarak irdeleyip siyasi anlayışını anlatabilen Cem Uzan’ın ilerleyişinin görülüp önünün kesildiğini ve yurtdışına kaçmak zorunda bırakıldığını ifade etti. Şen, şöyle konuştu: “Bizim amacımız bilinçsiz bir muhalefet yapmak değil, tam bunun aksine Türkiye’nin ihtiyacı olan muhalefet yapmak ve bunu halka tam olarak anlatıp iktidara taşımak. Niye Atatürk Cumhuriyeti kurduğu zaman partinin adını Cumhuriyet Halk Fırkası koydu? Çünkü o zaman en çok cumhuriyete ihtiyaç vardı. 1946 yılında niye Demokrat Parti kuruldu? Çünkü o zaman da demokrasiye ihtiyaç vardı. 12 Eylül’den sonra ülkede bir vatan veya anavatan söylemi ve ihtiyacı oluştu ve Anavatan Partisi kuruldu. Dolayısıyla kısaca söylemek istediğim ülkede o dönemde neye daha çok ihtiyaç duyuluyor ise o şekilde o isimde bir parti kurulup siyaset arenasına çıkıyor. Çoban Ateşi Hareketinde de ismi bugün neye ihtiyaç duyuluyorsa o olacak.
Şimdi Süleyman Demirel’e gelecek olur isek, kendisinin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başlatmış olduğu sanayi ve tarım devrimini devam ettirmek amacıyla Büyük Türkiye idealini oluşturmuştur. Türkiye’de muhafazakarlar önemli, sosyalistler önemli, liberaller ve bunula birlikte masonlar da önemli. Tabi masonlar veya belli bir misyonu temsil edenler açısından tekil ideallerine prim vermedik ve vermeyiz ancak ülkenin bütünlüğü açısından birlik ve beraberliği oluşturmada önem arz ediyorlar ve bu bağlamda bütüne katılımları sağlanmalı. Atatürk “köylü milletin efendisidir” derken çok önemli alt mesajlar vermiş aslında. “Herkes bakan olabilir, başbakan olabilir, cumhurbaşkanı olabilir ama zaanatkar olamaz” demiş. Siz hiç mason işçi duydunuz mu, mason köylü duydunuz mu? O zaman millet köylü ve işçi ise kültür değeri olan Dernekçilik olarak bu gibi oluşumlar yer ve fırsat vermeniz gerekir.
“LİDERLER HİÇBİR ZAMAN ELEŞTİRİLEMEZ DEĞİLLERDİR. ELEŞTİRİLMELERİ GEREKİR Kİ DOĞRU KARARLAR VEREBİLSİNLER”
Ülkenin karma ekonomiye de ihtiyacı var. Çünkü karma ekonomik sistemde sosyalit ve liberalist bir sistemde devletin de üretim yaptığı bir anlayış var. Benim köylüm, benim işçim, benim milletim diyen Süleyman Demirel de “Herşey Türkiye İçin” ana felsefesi ile çalışmıştır. Demirel, başbakan olduktan 9 ay sonra yaptığı basın toplantısında ülkemizi 2000’li yıllara taşıyacak projeleri oluşturup anlatmıştır. Şuan günümüzde mevcut hükümetin ‘ben yaptım’ diyerek açılışlarını yaptığı, hayata geçirdiği birçok proje Demirel döneminin projeleridir. Yani Ankara- İstanbul Hızlı Tren Projesi, Marmaray Projesi, Üçüncü Köprü Projesi, Üçüncü Havaalanı Projesi gibi birçok proje aslında bu dönemlerin etütlerinin yapılıp fizibilitelerinin çıkartılarak hazırlandığı projelerdir. Ama maalesef muhalefet partiler uyuyor. Muhalefet partilerinin çıkıp “şuan ki bu projeleri zamanında mevcut Demirel ile birlikte bizler yaptık” pozitif muhalefet yapmaları gerekir. Ama maalesef bunu yapamıyorlar. Dolayısıyla bunu yapabilecek Cem Uzan gibi birçok kişilere siyasette yer yoktur. Bu kişileri tasfiye ettiler, sadece siyaset konuşan medyatik insanlar durumuna getirdiler. İşte tam da burada şunu ifade etmek isterim; Rifat Serdaroğlu bunu yapmıyor. Rifat Serdaroğlu diyor ki: Anayasa’nın ilk 6 maddesine sadakatten şaşmadan, Türkiye Cumhuriyeti devlet ilkeleri ile Çoban Ateşlerini yakıyoruz.” Çoban Ateşi bir parti adı değildir. Çoban Ateşi halkın nabzını toplayan bir harekettir. Çünkü ülkemizde herkes Atatürkçülüğü, cumhuriyetçiliği ve laikliği istiyor. Demokratik, laik üniter devlet istiyor. Bugün biz Rifat beyle birlikte mevcut yapılan projelerin yıllar önce nasıl hazırlandığını ve kimlerin hazırladığını anlatıyoruz. Türkiye’deki laikliği anlatıyoruz, Atatürk’ün laikliğini anlatıyoruz. Atatürk mezhepçiliği ortadan kaldırdı laiklikle. Atatürk Diyanet İşleri Başkanlığı ile dini korumaya almıştır. Atatürk dinin siyasallaştırılmasını engellemiştir. Atatürk, eğitime ve çocuklara çok önem verdi. Çocuklara ve gençlere bayramlar hediye ederek değil modern ilkokullar açarak, Sanat Mektepleri, Halk Evleri; Üniversiteler kurarak eğitime ülkemizin geleceğine yatırım yaptı. Gerektiğinde yurtdışından profesörler, tarihçiler getirtti. Kadınlara seçme seçilme haklarını verdi. Devlet siyasallaşırsa eğitim veremez, hizmet üretemez. Süleyman Demirel de aynı mantıkla çalışarak uykusunda dahi “iş, aş” dedi, Büyük Türkiye Projesi’ni geliştirdi, büyüttü. Ancak şuan yeni nesil politikalar ile çocuklarımız ve gençlerimizin geleceği karartılıyor. Y ve Z kuşakları denilen çok farklı bir yapı oluşturularak düşünmeyen, çalışmayan, üretmeyen beyinler oluşturuluyor.
Rifat Serdaroğlu, Sağlık Bakanlığı yapmış, bu dönemdeki yolsuzlukları görmüş ve bakanlığı elinin tersiyle itmiş birisidir. Ve daha sonra kumpasta 8 yıl hapis yattı. Çıktıktan sonra da ‘ben mücadele edeceğim’ dedi. Ve yanında Hasan Tahsin gibi onurlu gazeteciler, bizler gibi siyasi tecrübeleri olan partili insanlar var. Serdaroğlu’nun en önemli söylemi ise; “Ben bu partinin kurucu başkanı olacağım ama ilk üç ay içerisinde yapılacak Genel Kurultay’da ben değil tüm üyelerin seçeceği genç bir kardeşimiz Genel Başkan olacak. Biz milletvekili, bakan olmayacağız, sadece parti yönetiminde ağabeylik yapacağız.” 
Burhanettin Şen, bir süredir ülke genelinde başlattıkları çalıştaylar ile kendilerini halka anlattıklarını dile getirdi. Şen, hafta sonu gerçekleştirecekleri Sakarya buluşması ile alakalı da bilgiler verirken “Çoban Ateşi Hareketi’nin bu hafta sonu Sakarya’dan ateşliyoruz. Daha sonra Antalya’da, Adana’da, Bursa’da, Afyon’da çalıştaylar yaparak tüm Anadolu’ya yayıyoruz.   ve partimizi bu yılbaşından önce kuracağız.” şeklinde konuştu.

 
“Mal varlıklarının Meclis’te araştırılması teklifini İYİ Parti olarak destekliyoruz”
 
Ankara İtfaiye Filosu genişliyor
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
“Mal varlıklarının Meclis’te araştırılması teklifini İYİ Parti olarak destekliyoruz”
İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, 11 Aralık 2019 tarihinde partisinin ...
Ankara’da “Bal Günleri” başlıyor
BU yıl ilk kez düzenlenecek olan “Ankara Bal Günleri” bugün saat 13:00’te ...
NKP’den Sinop Nükleer Santral Projesi’ne tepki: “Dünyada ve ülkemizin hiçbir yerinde nükleer santral istemiyoruz”
SİNOP’TA yapılması gündemde olan nükleer santral projesi büyük tartışma ...
 
EĞİTİM SEN’DEN FİLİPİNLER’E TEPKİ
KESK ve Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu üyeleri, son günlerde Filipinler’de ...
‘Black Friday’ çılgınlığına Ankaralılar da katıldı
‘BLACK Friday’ veya ‘Kara Cuma’ yada ‘Efsane Cuma’ olarak anılan, ABD’de ...
“FIDE Engelliler İçin Konfederasyon Kupası” Şampiyonası Başkent Ankara’da başladı
DÜNYA Satranç Federasyonu (FIDE) tarafından ilk defa düzenlenen "FIDE ...
 
SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI MEŞE:“Ruhsal engelli bireylerin sosyal olarak dışlanması küresel bir halk sağlığı ve insan hakları sorunudur”
SAĞLIK Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Sağlık Bakanlğı, Aile, ...
Kış mevsiminin vazgeçilmezlerinden “kestane” enerji ve vitamin deposu
SOĞUK kış aylarının vazgeçilmezlerinden olan kestane, kayıngiller familyasından ...
“Shine Dans Stüdyosu” Tunus Caddesi’ne taşındı
2000 yılında kurulan Ankara’nın ilk dans okullarından “Shine Dans Stüdyosu” ...
 
ZAFER GAZETESİ
YAZARLAR
MUSTAFA AYDEMİR
MUSTAFA AYDEMİR
GreenBox “Yeşil Kutu”
AHSEN ARAL UYAR
AHSEN ARAL UYAR
Ankara’ya Atılmış En Büyük Kazık
VOLKAN ÖZTUNA
VOLKAN ÖZTUNA
Ping Nedir? İdeal Ping Süresi Kaç Olmalı?
SİNAN VARGI
SİNAN VARGI
Doktor Reklama Çıkarsa, Tıp Etiği Ne Olur?
FATMA GÜL ÖZDOĞAN
FATMA GÜL ÖZDOĞAN
Feminist Yazar Woolf’dan ‘Kendine Ait Bir Oda’
DENİZ DİNÇER
DENİZ DİNÇER
Trafik Kazası Sonra Araç Değer Kaybı ve Kazanç Kaybı
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
Ana Sayfa Politika Ekonomi Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Kültür-Sanat-Turizm Eğitim Sağlık
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri