Ana Sayfa Politika Ekonomi - İş dunyası Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Kültür-Sanat-Turizm Eğitim Sağlık Bilim - Teknoloji Videolar
Altındağ Zabıtasından kaçak et operasyonu
Altındağ Zabıtasından kaçak et operasyonu
Kabızlığı önlemenin 4 yolu
Kabızlığı önlemenin 4 yolu
Tırnak yeme sorununa dikkat! Kendimize nasıl engel oluruz?
Tırnak yeme sorununa dikkat! Kendimize nasıl engel oluruz?
Sincan’da zabıta ekipleri fiyat denetiminde
Sincan’da zabıta ekipleri fiyat denetiminde
Çankaya’dan personeline toplumsal cinsiyet  eşitliği eğitimi
Çankaya’dan personeline toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi
HABERLER>RÖPORTAJ - ÖZEL HABER
29 Mart 2021 Pazartesi - 10:14

Ankara’nın doğusuna da yatırım yapılması gerekiyor

İYİ Parti Mamak İlçe Başkanı Mehmet Vural, Mamak ve Mamaklılar için yaptıkları çalışmalarını ve geleceğe yönelik projelerini anlattı. Vural, “Bizim tek isteğimiz Mamak’a hizmet gelmesi, hizmet getiren herkesin yanındayız ve yaptıkları işlerde de birlikte temel atmaya hazırız” diye konuştu.

Ankara’nın doğusuna da yatırım yapılması gerekiyor

FATMA GÜL ÖZDOĞAN / ANKARA - M. UMUT KARAKÜLAH / ANKARA

 

İYİ Parti Mamak İlçe Başkanı Mehmet Vural, bizleri İYİ Parti Mamak İlçe Teşkilatı’nda misafir ederek sorularımızı yanıtladı. 
Halka hizmet etmek için halkla iç içe olmanın önemine vurgu yapan Vural, yerel yönetimlerde parti gözetmeksizin çalışmak gerektiğini söyledi.
Vural sorularımıza şu şekilde yanıt verdi:
- Zafer Gazetesi: Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
- Mehmet Vural:
1964 yılında Bala’da dünyaya gelmişim. Evli ve iki çocuk babasıyım. Yıllardan beri Mamak’ta ikamet etmekteyim. Mamak’ta dolmuşçu esnafı olarak yıllardır Mamaklıların sorunlarını bilerek yaşayarak büyüdüm. İYİ Parti Mamak İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Şu anda yeni bir ekiple iyi partiyi iyi yerlere getirmek için mücadele ediyoruz.
- Zafer Gazetesi: İYİ Parti ile yola çıkma hikayenizi anlatır mısınız?
- Mehmet Vural:
Çok sevdiğim siyasi büyüklerim ve abilerim İYİ Parti’de siyaset yapıyorlardı, ayrıca ülkenin çok büyük sıkıntıda olduğunu gördük. Türkiye’nin yapısına bakarsanız sol muhalefet fazla değer görmez, işin özü bize sağ bir muhalefet lazım. Ben bu muhalefet gücünü sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’de gördüğüm için bu yola çıktım. Partinin tüzüğüne programına baktığımızda benim siyasi görüşümle aynı yolda olduğu için saflarına katıldım ve bu kararımda ötürü mutlu ve huzurluyum.
- Zafer Gazetesi: Mamak’ın en önemli sorunu nedir ve bu sorunları çözme yolunda ne gibi projeler hazırlıyorsunuz?
- Mehmet Vural:
İlk olarak Mamak çok eski bir yerleşim yeri olmasına rağmen burada ilk kez bir hastane açıldı. Fakat tam teçhizatlı açılmadı çalışmaları sürüyor. İkincisi bir tane üniversite yok. Biliyorsunuz ki Mamak yıllardır ‘çöplük’ lakabıyla anıldı. O çöplüğü bertaraf eden belediye başkanlarımız oldu hepsine teşekkür ediyoruz. ‘Hizmet verenden Allah razı olsun’ demeliyiz. Mamak cezaevi var, millet kıraathanesi olarak değerlendirmek istiyorlar. Bence Adalet Üniversitesi olarak değerlendirmelerinin daha doğru olacağını düşünüyorum. Ben buraya İYİ Parti Mamak İlçe Başkanı olarak üniversite kurulması taraftarıyım. Samsun Yolu’nda, Ortaköy’de mermerciler var merkezi konumdaki bu gibi yerlerin daha iyi değerlendirilmesini istiyoruz. Yatırım batıya yapılıyor. Şu anda Ankara’nın gidişatı komple batı, inşallah sesimizi duyurabilirsek biz yatırımların doğuya da yapılmasını istiyoruz.  Siteleri biliyorsunuz, Keçiören ve Altındağ’a yakın bir yer olmasına rağmen çalışanların çoğu Mamak ilçemizdendir. Minibüslerle en az bin kişi taşınıyor, mesafe uzak olmasına rağmen bizim insanımız çalışmayı seviyor. Mamak’ta bulunan yerlere iş sahasının açılmasını istiyoruz. Ortaköy’ün orada birçok alan var, üniversite hastane fabrika kurulmasında hiçbir engel yok. Bugün Mamak’ta bir daire 150 bin lira Keçiören’de 300 bin lira, Çankaya’da 450 bin lira. Bu arada inşaat yapan müteahhitler bile artık Mamak’a gelmeye başladı neden? Yer ucuz çalışma sahası çok. Mamak’ta bu kadar imkan varken Mamak’ ı güzel bir yere getiremediler. Devlet gelip ‘biz buraya bir şey yapmak istiyoruz’ dediğinde bizim halkımız karışmaz kimse önüne geçmez. Fakat bizim muhalefet olarak pek bir etkimiz yok. 
MAMAK İÇİN YAPILACAK EN GÜZEL İŞ; TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANE, ÜNİVERSİTE VE SANAYİ YATIRIMIDIR
Yıllardır bu işin içindeyim yönetimdeki arkadaşlarıma da söylerim birilerine muhalefetlik etmekle bir yere varılmaz icraat ile varacaksın. Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ederim çünkü ‘Mamak’la ilgili nasıl bir proje getirirseniz getirin kabulüm’ dedi. Bizim uğraşlarımız sonucu Şafaktepe’ye Başkent Market açıldı. Şimdi Allah nasip ederse nisan ve mayıs ayında Mamak’ta ne kadar etkinlik yapılacak yer varsa faaliyete geçirmek için mücadele ediyoruz ve geçireceğiz. Kalkınma konusuna gelecek olursak bu muhalefetin veya başka partilerin ilçe başkanlarıyla olacak iş değil, hükümet tarafından yapılacak işler bunlar. Bütçeyi ayırıp yatırım yapmaları gerek. 2004- 2009 yılları arasında İl Genel Meclis Üyeliği yaptığımda Mamak’ta 45 trilyonluk okullar ve sağlık ocakları için bütçe ayırttırdık. Gazeteler bundan bahsetti. Büyük bir mücadele sonucunda bu bütçeyi ayırta bildik. Mamak için yapılacak en güzel yatırım tam teşekküllü hastane üniversite ve sanayi alanı yaratmaları olacak. İlçemizde Tıp Fakültesi Hastanesi var fakat doğudan gelen insanlar nasıl gelecek? Elmadağ, Hasanoğlan’dan gelecek halkımız ulaşım sıkıntısı yasıyor. En kısa sürede hükümet; belediye başkanı, kaymakamı çağıracak ve ne gerekiyorsa çözümünü onlar bulacak. Biz muhalefet olarak muhalefetlik yapmıyoruz kimsenin işini de kötülemiyoruz, bizim tek isteğimiz hizmet gelmesi hizmet getiren herkesin yanındayız ve yaptıkları işlerde de birlikte temel atmaya hazırız. 
“SİYASETİ İYİ YAPIP ADIMLARIMIZI EMİN ATTIĞIMIZDA YÜKSELECEĞİMİZE OLAN İNANCIMIZ TAM”
- Zafer Gazetesi: Yapılan son anketlerde iyi partinin oylarının %16,5 seviyesinde olduğu görülüyor siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
- Mehmet Vural:
Mamak’tan değerlendirecek olursak % 18’i bulduk İYİ Parti olarak. Siyaseti iyi yapıp adımlarımızı emin attığımızda yükseleceğimize olan inancımız tam. Partimizin kurulduğunda ilk seçime girdiğimizde % 10’luk bir oran açıkçası beklemiyorduk. 45 milletvekili değil 100 milletvekili bekliyorduk. Bazı atıflar oldu İYİ Partiliysen Fetocusun HDP’liysen PKK’lısın gibi yorumlar yapıldı. İnsanlar artık emin adım atan siyasetçiler görmek istiyor. Hiç kimse bu yükselişin gidişatın önüne geçemeyecek. Sol ne kadar muhalefetlik yaparsa yapsın sağ dikkate almaz, fakat sağ muhalefetlik yaparsa sağ bunu dikkate almak zorundadır. Oyumuz %16,5 değil %15 olsun sağlam olsun isteriz. İl başkanı toplantı yaptığında ilçe başkanlarına sorar ‘kaç kişi’ gelecek diye herkes gibi 100 kişi deyip 30 kişiyle gitmem ben ‘50 ama tam 50 kişi’ derim. Biz emin adımlarla ilerliyoruz, seçime kadar %18’i sağlam yakalarsak bugün İYİ partisiz hükümet bile kurulamaz.
“BENİM AMACIM MAMAK’TA TEMİZ BİR SİYASET YAPMAK” 
- Zafer Gazetesi: Mamaklılarla iletişim halinde olduğunuzu ve esnaf ziyaretlerine gittiğinizi biliyoruz öncelikli olarak Mamaklılar sizden neler talep ediyorlar?
- Mehmet Vural:
Benim amacım temiz bir siyaset yapmak, Mamak’ın insanı da temiz bir siyaset istiyor. Temiz bir elin uzatılması gönlüne girilmesini istiyor Mamaklılar. Esnaf ziyaretlerine gittiğimizde örnek veriyorum ‘Hasan amca selamün aleyküm nasılsın?’ dediğimizde işte oradaki sıcaklığı alıyor insanımız. Ortaköy’e gittiğim bir gün listeleri kontrol ettim 3 üye var 1 kişi yönetimde. Gökçeyurt ve Kutludüğün’e de baktım aynı şekilde, ekibi topladım köylere ziyarete gittik. Arkadaşlardan biri oradaki bir köye gitmememiz gerektiğini daha önceki ziyaretlerinde köy halkından birkaç kişinin onları kovduğunu söyledi.  abul etmedim ve ziyarete gittim, kovan kişinin gittim elini öptüm, hal hatır sordum, kendimi tanıttım. Yarın ‘seni ilçe başkanlığına çaya bekliyorum’ dedim ve kendi partimizin üyesi yapıp sayın il başkanına da rozetini taktırdım. Bizim Mamak’ın halkı küçük bir sevgi ilgi alakayla memnun olur. Gariban arıyorsan Mamak’ta, düzgün insan arıyorsan Mamak’tadır. Mamak’ın insanı esnafı güleryüz sahiplenilmek istiyor. Geçen günlerde il başkan yardımcımız geldi ‘doğal meyve sebze yemek istiyorsan, temiz hava almak istiyorsan doğal bir insan görmek istiyorsan Mamak’a geleceksiniz’ deyip bizim insanımızı özetledi.
“BİZ YARDIMI PARTİLİMİZ OLANA DEĞİL İHTİYACI OLANA YAPARIZ”
- Zafer Gazetesi: Gazetemiz aracılığıyla okurlarımıza iletmek istediğiniz bir şey var mı? 
- Mehmet Vural:
Mamak İlçe Başkanı olarak herkese huzurlu mutlu bir yaşam diliyorum öncelikle. İnanın bir saat benim odama gizli bir kamera koysalar ve bana gelen insanları, onların şikayetlerini dinleseler bizim ülkemizde sorun kalmaz, tabi ki biz burada bir partiyiz gücümüzün yettiğince yardımcı oluyoruz fakat elimizden daha fazlası gelmiyor. Teşkilattaki yönetimde ki arkadaşlarım olsun her zaman bu konuları konuşuruz, bizim siyasetimiz farklı bir siyasettir, biz yardımı partilimiz olana değil ihtiyacı olana yaparız. Mamak İlçe Başkanlığı’nın farkı bu bizim partilimize götürün şurada aç yatana götürmeyin demeyiz biz. Yardım ettiğimiz kişilerde yarın gelir bizim partimize dört elle sarılır destek olur. Mamak halkı gördüğünü inkar etmez. Bugün Çankaya’da genel olarak çalışanlar profesör, Keçiören’de bürokrattır fakat Mamak halkı işçidir. Sabah 5.30’da Mamak’ta hayat başlar, aksam 11’e kadar sürer. Ben Mamak’ı sayfa sayfa okur kalemi alır yazarım, Mamak’ın değeri benim yanımda çok büyüktür. Mamak halkı bol gönüllüdür yapılanı inkar etmez daha fazlasını istemez. Benim isteğim dileğim sağlıklı huzurlu ve zamanı geldiğinde oyunu kullanırken geleceğini garanti altına alarak oy kullanmasını istiyorum.

 
Çankaya'da 88 m² daire icradan satılacak
 
Tarihi İpek Yolu’nda Hızlı Tren Projesi
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği ‘Ömer Uzun’ ile ‘devam’ dedi
Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği’nin 3. Olağan Genel Kurulu 20 Mart ...
İstanbul Sözleşmesi, engellilerin şiddetten korunması için de anayasal bir zemin oluşturuyor
İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine ülke genelinde yankıları sürerken, ...
Eşit işe eşit ücret kuralı sağlık çalışanlarının semtine uğramıyor
Sağlık-Sen, 81 ilden gelen şube başkanlarıyla birlikte Sağlık Bakanlığı ...
 
Eğitim Sen: “Risk altındayız, aşılanmak istiyoruz”
Eğitim Sen Ankara Şubeleri, 23 Mart 2021 tarihinde düenlediği basın toplantısında, ...
TÜRKONFED, “Yerel Kalkınma Webinar’ları” düzenledi
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Center for International ...
TCMB başkanlarını yiyerek bu sorumluluktan kaçamazsınız
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 22 Mart tarihinde ...
 
Pakdemirli: “Su güvenliği, gıda güvenliğinin garantisidir”
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında, ...
Kırmızı illere giriş çıkışlar kısıtlanmalı, denetim artırılmalı
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) vakaların artışına ilişkin açıklama yaptı.
Başkent’te İstanbul Sözleşmesi Tepkisi
İstanbul Sözleşmesi’ne ilk imzayı atan Türkiye'nin sözleşmeyi Cumhurbaşkanlığı ...
 
404 Page Not Found
ZAFER GAZETESİ
YAZARLAR
VOLKAN ÖZTUNA
VOLKAN ÖZTUNA
İş Makinesi İzleme Dürtümüzün Altında Yatan Bilimsel Sebep: Işık Görmüş Böcek Gibi Oluyoruz!
VELİ KÜÇÜK
VELİ KÜÇÜK
Provokatör Paludan’dan Dünyayı Ayağa Kaldıracak Yeni Tehdit
ELİF SİLAV
ELİF SİLAV
Doğum Sonrası Depresyon (Postpartum Depresyon)
YİĞİT CANDEMİR
YİĞİT CANDEMİR
Geceden de Karanlık
MEHTAP ŞAFAK ESEN
MEHTAP ŞAFAK ESEN
Geçmiyor Mevsimler Geçmiyor
Prof. Dr. TAYFUN GÜNGÖR
Prof. Dr. TAYFUN GÜNGÖR
Endometrial Polipler
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
Ana Sayfa Politika Ekonomi - İş dunyası Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Kültür-Sanat-Turizm Eğitim Sağlık
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri